Na stwarzającą zagrożenie, ropopochodną substancję mogli natknąć się kierowcy, którzy w minioną sobotę, 27 stycznia przejeżdżali przez Brzezinkę. Usuwaniem niebezpiecznej plamy zajęli się ochotniczy strażacy z Janowa.
– Do zdarzenia doszło w sobotę, przed godziną 10:00. Strażacy pracowali m.in na ul. Laryskiej, Bocznej i Starowiejskiej. – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Mysłowicach.
Mundurowi z Ochotniczej Straży Pożarnej musieli zneutralizować około 100 metrów ropopochodnej substancji. Nie obyło się bez komplikacji w ruchu drogowym – na czas zabezpieczania i usuwania substancji przez strażaków ruch był wstrzymany.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












