fot.mat.org

Mundurowi z mysłowickiej komendy z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedzili seniorów w Dziennym Domu “Senior Wigor” oraz w Przedszkolu nr 8 przy ul. Gwarków. Policjanci oprócz złożonych życzeń przeprowadzili też prelekcje nt. zagrożeń czyhających na osoby starsze ze strony oszustów, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci przestrzegali przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. wnuczka czy policjanta, a także przed nieuczciwymi “pracownikami” socjalnymi, wodociągów i innymi naciągaczami, których celem jest wejście do mieszkania i zrabowanie drogocennych przedmiotów oraz pieniędzy. Mundurowi omówili też kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, w szczególności zachęcając do noszenia elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność na drodze po zmierzchu.

– To kolejne spotkania mysłowickich policjantów w ramach kampanii “Seniorze, nie daj się oszukać!”. Stróże prawa będą kontynuować swoje działania żeby dotrzeć do jak największej liczby seniorów w naszym mieście – informuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.