Ferie zimowe, które potrwają w tym roku do 11 lutego, upłyną tradycyjnie pod znakiem licznych imprez sportowych. Miłośników nart ucieszą z pewnością wyjazdy w góry, amatorów pływania pobyty w aquaparkach. 2-tygodniowy kalendarz ferii wypełnią także turnieje, zajęcia taneczne i sportowe. W czterech dzielnicach miasta szkoły zorganizują dla dzieci cykle gier i zabaw.

Narciarskie szaleństwo

Jak powiedział nam Paweł Gawęda, zastępca dyrektora MOSiR, planowane są jeszcze dwa wyjazdy w Beskidy, w tym jeden weekendowy. W sobotę 3 lutego narciarze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na terenie ośrodka Szczyrkowski Mountain Resort, natomiast 8 lutego br. na stokach w Wiśle Cieńkowie. Dużo zależeć będzie oczywiście od warunków pogodowych.

Koszt wyjazdu (głównie ubezpieczenia) dla dzieci wynosi 5 zł, dorośli zapłacą 20 zł. Autokary wyruszać będą z parkingu przy hali MOSiR-u. W imprezach uczestniczyć będzie mogło od 18 do 50 narciarzy. W zależności od zainteresowania, zamawiany będzie autokar z odpowiednią liczbą miejsc.

a może aquapark?

Już natomiast wiadomo, że 50-osobowe komplety będą miały wypady do aquaparków. Tak było w poprzednich latach, w tym roku zainteresowanie pływaniem jest równie duże. Zapisy prowadzono z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. 31 stycznia br. uczestnicy imprezy udadzą się do Aquaparku Nemo w Dąbrowie Górniczej, natomiast 7 lutego br. pojadą do Rudy Śląskiej.

Sporo emocji dostarczą turnieje sportowe. Najbardziej oblegane są zawody piłkarskie organizowane w hali przy ul. Bończyka. Mecze rozgrywane będą w kategoriach wiekowych, z finałami w poszczególne dni rywalizacji. Równie interesująco zapowiadają się trzy turnieje siatkarskie dla dzieci i młodzieży, rozgrywane na małych boiskach.

Balerinki

Dużym powodzeniem cieszą się Balerinki – balet dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Cztery spotkania (w poniedziałki i środy ferii) zaplanowano w sali lustrzanej hali MOSiR-u. Odbędą się także zajęcia hip-hopu oraz breakdance dla dzieci (7- 12 lat) i młodzieży.

Areną zawodów sportów walki będzie sala przy ul. Jasińskiego. Zajęcia z zapasów i judo odbywać się będą trzy razy w każdym tygodniu ferii. Wszystko pod okiem trenerów i instruktorów. Pomyślano także o siatkówce. W ogólnodostępne zawody, które odbędą się w szkołach podstawowych nr 1, 9 i 16, włączyły się siatkarskie kluby Lechia Volleyball i Active Sport.

Kalendarz imprez wypełnią tradycyjne zajęcia prowadzone w szkołach przez nauczycieli. W tym roku odbędą się one w Morgach (SP nr 12), Brzęczkowicach (Zespół Szkół Integracyjnych), Brzezince (SP nr 10) oraz Dziećkowicach (SP nr 5).