fot.nadesł.

Ogólnopolski projekt Joanny Przetakiewicz Era Nowych Kobiet dotarł do Mysłowic. Mysłowiczanka Marcela Brzezinska została jedną z liderek przedsięwzięcia i już zapowiada pierwsze spotkanie dla mysłowiczanek.

Reagując na apel o naborze na liderki ENK wysłałam swoje zgłoszenie. Kilka dni później Joanna zaprosiła mnie do Warszawy na pierwsze spotkanie liderek projektu. To dla mnie wspaniałe wyróżnienie i jednocześnie zdaję sobie sprawę jak ogromne to zobowiązanie. ENK dotarła do Mysłowic, jako do jednego z pierwszych miast! – wyjaśnia Marcela Brzezinska

Era Nowych Kobiet ma na celu wspieranie kobiet w budowaniu ich poczucia własnej wartości oraz umożliwienie kobietom zaspokojenia jednej z podstawowych potrzeb, potrzeby przynależności. To przestrzeń dla kobiet, które pragną zmian i nie boją się o tym mówić. Potrzebują tylko wsparcia oraz motywacji do działania. Kobiety poszukują w sobie zrozumienia, akceptacji, zgody na odmienność, ale też inspiracji i oparcia w trudnych momentach. To właśnie możliwość obcowania z ludźmi, dzielenia uśmiechów, trosk, racji, inspiracji, wspólnego spędzania czasu daje energię do działania.

Dlatego chcemy spotykać się w grupie. Zależy nam na tym, by na spotkania zapraszać również uznanych ekspertów, m.in. psychologów, którzy pomogą w rozwianiu ewentualnych trudności w budowaniu relacji z innymi, odpowiedzą na nurtujące pytania i wspomogą w odnajdywaniu drogi do szczęścia. Chcemy dawać kobietom poczucie bezpieczeństwa, wspierać je w działaniu, realizacji marzeń, a co za tym idzie – budować ich poczucia własnej wartości. Jak wynika z badań WHO Polski zajmują ostatnie miejsce spośród 42 badanych krajów Europy jeśli chodzi o akceptację samych siebie. Z kolei sondaż TNS OBOP pokazał, że jedynie 4% badanych kobiet uważa się za atrakcyjne. Czy to możliwe, że Polki, jedne z piękniejszych kobiet w Europie, mają tak niską samoocenę? Era Nowych Kobiet ma to zmienić, a tym samym wpłynąć na jakość naszego życia. – zaprasza Marcela Brzezinska

Wszystkie kobiety zainteresowane projektem mogą dołączyć do grupy na Facebooku: Era Nowych Kobiet Mysłowice. Już wkrótce w naszym mieście zorganizowane ma zostać pierwsze spotkanie.

Odwiedź grupę Era Nowych Kobiet Mysłowice