W ostatnią sobotę lutego w Mysłowicach na trasach biegowych wokół obiektów MOSiR i Lechii 06 – przy Promenadzie, przeprowadzone zostaną zimowe biegi przełajowe czyli “Mysłowicki Cross”

W tegorocznych biegach przełajowych najmłodsi, tj. dziewczynki i chłopcy roczników 2005 i młodsi, biegać będą na najkrótszym dystansie, czyli 1000 metrów, a w kolejnych kategoriach wiekowych te odległości do pokonania będą zwiększane (najwięcej, bo 4000 metrów pokonywać będą juniorzy oraz seniorki, a seniorzy będą biegać aż sześć okrążeń, czyli 6000 metrów).

Czołowe „szóstki” każdego biegu, będą wyróżnione dyplomami i otrzymają pamiątkowe koszulki crossu, a najlepsze „trójki” okolicznościowe trofea oraz bony podarunkowe.

Do ubiegłorocznych, zimowych biegów przełajowych, zgłoszono ponad 220 biegaczy, z 26 klubów czterech województw: śląskiego, opolskiego, małopolskiego i łódzkiego. W gronie uhonorowanych znalazła się trójka mysłowiczan; dwoje reprezentujący miejski, lekkoatletyczny Uczniowski Klub Sportowy Chromik (podopieczni trenerów Roberta Proksy i Łukasza Pękali) – Karolina Kuchnia oraz Szymon Morcinek (oboje w biegach na dystansie 1000 metrów w kategorii wiekowej dzieci – roczniki 2004 i młodsi, wywalczyli drugie miejsca), a trzecią była Milena Pyka – uczennica I LO im. Tadeusza Kościuszki (trenująca aktualnie w MKS MOS Płomień Sosnowiec), która w biegu na dystansie 2000 metrów juniorek młodszych (roczniki 2000 – 2001), nie miała sobie równych i powtórzyła sukces z roku 2016, gdyż w poprzednim crossie do mety przybiegła również na pierwszym miejscu.

Dla wielu biegaczy i ich trenerów mysłowicki, zimowy cross, jak co roku jest doskonałą formą przygotowań i jednocześnie sprawdzianem przed Mistrzostwami Śląska w biegach przełajowych, które odbędą się ponownie w Mysłowicach 3 marca oraz przed Mistrzostwami Międzywojewódzkimi.

Zasady dokonywania zgłoszeń, dystanse, kategorie wiekowe, warunki uczestnictwa, program minutowy startów i inne istotne informacje zawiera Regulamin 46. Crossu Mysłowickiego, zamieszczony na stronie internetowej: www.mosir.myslowice.pl

Zgłoszenia indywidualne seniorek i seniorów, przyjmowane będą również przez organizatorów w dniu zawodów – przed startem, a opłaty startowe (zbiorcze od klubów, jak i uiszczane indywidualnie) – przyjmowane będą w biurze mieszczącej się w hali sportowej MOSiR przy ul. Promenada także w dniu zawodów.