fot.pixabay

Dobry dzielnicowy to policjant, który zna mieszkańców swojego rejonu. Z kolei dobre relacje z mieszkańcami pozwalają na właściwą reakcję w momencie, gdy w jego rejonie zdarzają się przypadki łamania prawa. Dzięki poczynionym ustaleniom dzielnicowy z Klachowca sierż. szt. Paweł Boroń wytypował mężczyznę, który podpalił pojemnik na odpady na ul. Mikołowskiej. 51-letni sprawca został już zatrzymany przez policjantów z wydziału prewencji.

Dobra znajomość swojego rejonu i relacje z mieszkańcami to podstawowe cechy dzielnicowego. Z pewnością takimi wykazuje się dzielnicowy z Klachowca sierż. szt. Paweł Boroń. Kiedy w jego rejonie doszło do spalenia pojemnika na odpady, sam podjął czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. – informuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Straty oszacowano na ponad 1200zł. Dzięki poczynionym ustaleniom wytypował mężczyznę odpowiedzialnego za podpalenie. Okazał się nim 51-letni mysłowiczanin.

Mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów z wydziału prewencji. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

sierż. szt. Paweł Boroń