Końcem stycznia uczniowie klasy VIa Szkoły Podstawowej Sportowej w Mysłowicach uczestniczyli w wyjątkowej lekcji plastyki w Muzeum Śląskim w Katowicach. Podczas zajęć w pracowni artystycznej dowiedzieli się między innymi tego, na jakich materiałach można namalować obraz, jak przygotować płótno, jakimi farbami malują artyści oraz jakich pędzli używają artyści.
Uczniowie obejrzeli przykłady malarstwa dawnego i współczesnego. Wspólnie zastanawiali się nad trwałością oglądanych obrazów, próbowali odgadnąć typ podobrazia i techniki zastosowane przez artystę. Lekcja zakończyła się samodzielnym wykonaniem grafiki.
Niezadowoleni, że tak szybko zajęcia dobiegły końca wrócili do szkoły z zamiarem udziału w
kolejnej lekcji w Muzeum.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













