fot. SP 10

Dzień Babci i Dzień Dziadka jest wspaniałą okazją do wyrażenia wdzięczności za wszelkie dobro swoim babciom i dziadkom. Są to szczególnie miłe chwile dla osób starszych, kiedy to młodsze pokolenie patrzy na nich z szacunkiem i docenia ich doświadczenie i mądrość życiową.

Nie wszystkie babcie i dziadkowie mają okazję świętować w towarzystwie swoich wnuków. Tęsknota doskwiera szczególnie w domach opieki, gdzie kontakty rodzinne są sporadyczne lub nie ma ich wcale.

Dlatego też 30 stycznia uczniowie z klasy 3a SP nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Brzezince pod opieką nauczycielek pań Ewy Głos i Barbary Anforowicz-Niklik odwiedzili Rezydencję Seniora Zielony Zakątek w Krasowach gdzie zaprezentowali program słowno-muzyczny. Trzecioklasiści śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz odgrywali scenki teatralne. – informuje Aneta Palica ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Występ młodych artystów bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Wspólnie spędzone chwile przyniosły radość i satysfakcję zarówno ludziom starszym jak i dzieciom.