Mysłowiccy policjanci kontynuują cykl spotkań z młodzieżą w ramach akcji “Bezpieczne ferie”. Policjanci przekazywali zasady udzielania pierwszej pomocy w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej, a na lodowisku w Parku Słupna rozdawali odblaski podczas treningu z Mariuszem Czerkawskim. Ponadto mundurowi życzyli wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Działania “Bezpieczne Ferie” prowadzone są od kilku tygodni. Oprócz wzmożonych kontroli miejsc grupowania się młodzieży oraz kontroli drogowych pojazdów przewożących najmłodszych na wypoczynek, policjanci uczestniczą też w spotkaniach z dziećmi.

Podczas nich przypominają uczestnikom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy w filii nr 5 biblioteki miejskiej i odwiedzili dzieci na lodowisku w Parku Słupna, gdzie trening hokeja na lodzie prowadził były zawodnik NHL i reprezentant Polski Mariusz Czerkawski. Stróże prawa rozdawali dzieciom elementy odblaskowe dla poprawy ich bezpieczeństwa na drodze. –  relacjonuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.