fot. Wikipedia

W pierwszą sobotę kwietnia po raz kolejny spotkamy się w Mysłowickim Ośrodku Kultury, aby wesprzeć osoby potrzebujące. Podczas koncertu Fedrujemy Dobro usłyszymy m.in. gwiazdę śląskiego metalu, grupę Oberschlesien. W czasie wydarzenia odbędzie się zbiórka na podopiecznych fundacji „Pozwól żyć”.

Koncert charytatywny rozpocznie się występem młodej wokalistki Magdaleny Jarczyk, następnie na scenie pojawi się akustyczny zespół Atrophia. Po nieco spokojniejszym wstępie nadejdzie pora na ciężkie granie – usłyszymy grupę ThePugs, której muzykę można określić mianem hard rocka z domieszką wielu innych gatunków, takich jak m.in. funk i blues, wydarzenie zakończy prawdziwa muzyczna petarda – zespół Oberschlesien.

Oberschlesien to grupa muzyczna wykonująca śląski industrial metal, powstała w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki. Szerszej publiczności dali się poznać w 2012 roku, zajmując drugie miejsce w emitowanym na antenie Telewizji Polsat programie “Must Be the Music”. Zespół zagrał setki koncertów na wszystkich największych festiwalach w Polsce i za granicą, gdzie zawsze jest entuzjastycznie przyjmowany. Oberschlesien ma na swoim koncie dwa albumy: „Oberschlesien I” i „Oberschlesien II”. Jak mówią członkowie zespołu głównym celem ich twórczości jest krzewienie śląskiej tożsamości, kultury i języka śląskiego.

Cegiełki w cenie 15 zł można nabyć przy wejściu na wydarzenie. Dochód z cegiełek oraz licytacji odbywających się w trakcie wydarzenia zostanie przekazany podopiecznym mysłowickiej fundacji „Pozwól żyć”.

fot. MOK