fot. Hospicjum Cordis

Choć tego nie lubimy, przy okazji rozliczenia się z Fiskusem możemy przyczynić się do czegoś dobrego. Taką możliwość daje nam opcja odpisania 1% z naszego podatku na dowolnie wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Aby zachęcić podatników do odpisywania tych środków, Hospicjum Cordis przygotowało spot.

Do odpisania 1% na rzecz Cordis zachęcają Piotr Kupicha, Agnieszka Adamczewska oraz Patrycja Tomaszczyk Kindla. W spocie występuje też prezes hospicjum, która dziękuje przyjaciołom Cordis za wsparcie.

Hospicjum Cordis powstało w Mysłowicach 25 lat temu. Na początku działało przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Kolbe w Janowie. Z powodu ciasnoty pomieszczeń otrzymało budynek po starym szpitalu górniczym w katowickim Janowie, gdzie chorzy z całego Śląska mają więcej przestrzeni.

Hospicjum Cordis określa się słowami św. Teresy mawiając, że to miejsce wyjątkowe, gdzie miłość jest wszystkim. Tu człowiek, jeśli przyjdzie na niego czas, odchodzi z godnością. To miejsce, gdzie człowiekowi w chwili cierpienia i śmierci towarzyszy dobroć, miłość i wspaniała opieka do końca.