LUX MED Diagnostyka serdecznie zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne, które odbywają się w mobilnej pracowni mammograficznej, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

Badania odbędą się w mobilnej pracowni mammograficznej 12 marca, w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Urzędzie Miasta, Plac Wolności 5. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 22 880 90 80 (*3).

Dbajmy o swoje zdrowie i badajmy się regularnie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe i skuteczne leczenie, dając niemalże 100% gwarancji powrotu do zdrowia przekonuje Anna Niemirska z Lux Med diagnostyka.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

W celu weryfikacji uprawnień do badania prosimy o przygotowanie dowodu osobistego. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji dodaje Anna Niemirska.

Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia. Badanie w ramach programu można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badań z zakresu diagnostyki obrazowej znajdą Państwo na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl.

Panie w wieku od 45 do 74 lat mogą wykonać mammografię w programie:

– co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi

– co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu

– co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi  pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT)

Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”.

Źródło: Lux Med Diagnostyka