fot. SP10

We wtorkowe popołudnie 12 marca Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Brzezince po raz kolejny otworzyła swoje podwoje dla przyszłorocznych uczniów oraz ich rodziców. Przedszkolaki oraz szóstoklasiści zainteresowani nauką w klasie siódmej (także dwujęzycznej) mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa i nowoczesne technologie.

Dzień otwarty rozpoczął się wystąpieniem pani dyrektor, która przedstawiła zebranym ofertę szkoły, przybliżyła sukcesy i osiągnięcia placówki w wielu dziedzinach, a także odpowiedziała na wszystkie pytania nurtujące uczestników spotkania. Rodzice zapoznali się z zapleczem technicznym szkoły, dowiedzieli się, w jakich projektach placówka bierze udział, jakie zajęcia pozalekcyjne i jaką pomoc dzieciom oraz rodzicom „dziesiątka” może zaproponować.

Podczas gdy rodzice pochłonięci byli spotkaniem z dyrekcją, przyszli uczniowie rozpoczęli zwiedzanie sal, w których nauczyciele specjalnie dla nich zorganizowali wiele ciekawych atrakcji. Dla najmłodszych gości przygotowano różnorodne zajęcia, od artystycznych po językowe, komputerowe i sportowe, a także upominki i nagrody. Szóstoklasiści wzięli udział w zajęciach otwartych z języków obcych oraz biologiczno-fizyczno-chemicznych pokazach w pracowniach przedmiotowych. Dużą atrakcją był także pokaz zapasów zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz strefa aktywności manualnej, gdzie można było wykonać biżuterię z pomocą specjalistek w tej dziedzinie.

Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek oraz gorące napoje. Dzień otwarty był znakomitą okazją, by poznać nauczycieli, atmosferę szkoły oraz nowatorskie metody kształcenia realizowane w murach „dziesiątki”.

Tekst: AP