Pamiętacie tę piosenkę? Kiedy ukazała się po raz pierwszy, wywołała spore kontrowersje, bo zupełnie niezgodnie z intencją autorów została odebrana jako nawoływanie do przemocy. Teraz z zespołem PRO8L3M zaśpiewał ją Artur Rojek.
Autorem słów do utworu sprzed lat był Przemysław Myszor z Myslovitz. Muzykę napisał Artur Rojek, a teledysk wyreżyserował Wojciech Smarzowski. Piosenkę wykorzystano również w filmie „Młode wilki ½”. Jej tekst budził zaraz po premierze wiele kontrowersji. Stacje radiowe w proteście nie emitowały jej. Sam autor mówił wtedy, że intencja była dokładnie odwrotna. Tekst miał zmusić do refleksji nad wpływem filmów na rzeczywistość.
Po 22 latach kawałek odkurzył hip-hopowy zespół PRO8L3M we współpracy z byłym wokalistą Myslovitz Arturem Rojkiem. Utwór pochodzi z nowego albumu „Widmo”, który jeszcze przed oficjalną premierą osiągnął status złotej płyty. Piosenkę promuje czarno-biały klip, zrealizowany przez Małgorzatę Herman. Składa się on z ponad 20 scen z filmów, a ich głównym motywem jest morderstwo. A jak Wam podoba się nowa wersja znanego utworu?















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













