W mysłowickich Dziećkowicach tradycyjnie już, odbyła się piękna uroczystość święcenia pokarmów, które przed kościół pw. Wszystkich Świętych przywieźli jeźdźcy na koniach. Amazonki w pięknych strojach, wiozące świąteczne pokarmy w koszyczkach, przyciągnęły tłum wiernych, któy razem z nimi poświęcił zawoartość koszyczków, która już jutro pojawi się na świątecznych stołach.
Barwna procesja amazonek z miejscowej stadniny Arabka to już ponad dziesięcioletnia tradycja w Dziećkowicach. Paniom w damskich siodłach towarzyszyli eleganccy panowie w siodłach i motocykliści. Po przyjeździe pod kościół, koszyczki zostały rozstawione na stołach, a następnie ich poświęcenia dokonał proboszcz Klaudiusz Pauly.
{mp4remote}/images/itvm/2016/03/dzieckowice.mp4{/mp4remote}















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



