fot. fb Podzielmy się

W Święta możemy sobie pozwolić na więcej, dlatego też często kupujemy więcej niż potrzebujemy. A po świętach, podczas których mało kto ogranicza się z jedzeniem, do lodówki nadal nie można wcisnąć nawet małego palca. Ciasta, sałatki i mięsa nadal wypełniają szklane półki. Niestety wiele osób po świętach wyrzuca dobre jeszcze jedzenie do kosza. Społecznicy zachęcają do dzielenia się żywnością i proszą o pomoc w przekazaniu jej potrzebującym.

Akcja trwać będzie od 2 do 4 kwietnia w całej Polsce.

Społecznicy z „Podzielmy się” po raz kolejny zachęcają do przekazania osobom bezdomnym poświątecznego, nadal dobrego jedzenia. Pomóc można na różne sposoby. Potrawy można samodzielnie zawieźć do najbliższej jadłodajni, można też przekazać je wolontariuszowi. Pomóc można też angażując się w akcję jako wolontariusz, w szczególności poszukiwane są osoby, które będą w stanie odbierać jedzenie od darczyńców, by przewieźć je do jadłodajni.

Najbliższą jadłodajnią, do jakiej mysłowiczanie mogą przekazywać posiłki, jest ta znajdująca się w Katowicach. Jedzenie można przekazać samodzielnie, można też zadzwonić do wolontariuszy, którzy po nie przyjadą. By to zrobić należy jedynie uzupełnić formularz kontaktowy, zaznaczając pod jaki adres w jakich godzinach mają przyjechać. Akcja „Podzielmy się” potrwa od 2 do 4 kwietnia.

Możesz pomóc: