fot.ilustracyjne/arch.itvm

Wiosna sprzyja plenerom i spędzaniu czasu pod gołym niebem. Już wkrótce mali członkowie Klubu 100 Pociech będą mieli okazję skorzystać z pięknej pogody i na klubowym podwórzu stworzą wspólnie ogród i ogródek, pełne pachnących kwiatów i ziół. Zanim jednak się to stanie, uczestnicy są zaproszeni na spotkanie z leśniczką – Dorotą Stobiecką.

Kolejne spotkanie Klubu 100 Pociech, zatytułowane „Leśny budzik” odbędą się 23 kwietnia w siedzibie klubu przy Grunwaldzkiej 7. Wstęp kosztuje 30 zł, a zapisać się można pod nr 575 130 979.

Podczas spotkania „Leśny budzik” maluchy będą słuchać i rozmawiać o tym, jak las budzi się na wiosnę. Jakie są pierwsze oznaki wiosny? Co sprawia, że zwierzęta się budzą z zimowego snu i że wszystko dookoła kwitnie? W ten sposób poznają tajemnicę wielkiego przebudzenia przyrody.

Stworzą swoje drzewa z darów lasu

Dodatkowo spotkanie z leśniczką urozmaicą warsztaty „Moje drzewo” z wykorzystaniem prawdziwych plastrów drewna, nasion i innych owoców lasu jako elementów plastycznych.

Jeśli chcecie dotknąć lasu nie będąc w lesie i posłuchać osoby, która zna doskonale ten świat, to jest to propozycja idealna. Las to mikrokosmos i każde spotkanie z nim pozostawia niedosyt. Dlatego swoją propozycję Klub 100 Pociech kieruje nawet do tych, którym się wydaje, że to temat znany i powtarzany. Na warsztaty MOK zaprasza dzieci, które ukończyły 4 lata.