mat. prasowe

Urząd miasta ogłosił konkurs „Powstańcze śpiewanie” skierowany do amatorskich solistów oraz zespołów muzycznych. Jego uczestnicy będą musieli zaprezentować dwie śląskie pieśni powstańcze podczas przesłuchań, które odbędą się 10 i 11 czerwca. Zwycięzca wystąpi na uroczystym koncercie upamiętniającym 100-lecie pierwszego powstania śląskiego 14 sierpnia na terenie kopalni Mysłowice.

W konkursie mogą wziąć udział wykonawcy amatorzy, którzy zaprezentują w czasie przesłuchań autorskie opracowania dwóch śląskich pieśni powstańczych. Przesłuchania odbędą się 10 i 11 czerwca w siedzibie Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Konkurs podzielony będzie na dwie kategorie wiekowe: do 16 lat i od 16 lat. Aby wziąć udział w nim udział, należy przesłać kartę zgłoszeniową w nieprzekraczalnym terminie do 10 maja na adres mailowy kancelaria@myslowice.pl z dopiskiem „Powstańcze śpiewanie” lub faxem pod numer 32 222 25 65.

Wykonawców oceni jury w składzie: Grzegorz Płonka, Janina Dygacz, Wojciech „Lala” Kuderski. Pod uwagę brana będzie muzykalność, interpretacja, technika wykonania, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w każdej z kategorii wezmą udział w nagraniu pamiątkowej płyty CD, która będzie elementem działań promocyjnych wydarzenia o nazwie „Zaczęło się w Mysłowicach”.

Partnerami konkursu są Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Muzeum Powstań Śląskich.

Materiał prasowy