fot. arch. ITVM

Warsztaty rodzinne, pokazy kulinarne świątecznych potraw oraz świetna okazja do uzupełnienia zawartości świątecznego koszyczka. Dzisiaj rusza trzecia edycja Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego w dzielnicy Bończyk.

Głównym celem Jarmarku Wielkanocnego jest integracja mieszkańców i gości dzielnicy poprzez włączenie ich w działalność charytatywną. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na organizację śniadania wielkanocnego, które odbędzie się 21 kwietnia o godz. 10 w Szybie Bończyk, oraz zakup produktów do paczek świątecznych dla osób potrzebujących wsparcia. Podczas jarmarku zostanie również przeprowadzona zbiórka słodyczy do świątecznych paczek dla dzieci z domów dziecka z Mysłowic i Sosnowca. Będą również zbierane nakrętki dla Alicji chorej na rozszczep kręgosłupa, celem opłacenia jej turnusu rehabilitacyjnego.

Cieszący się popularnością jarmark na Bończyku jest imprezą promującą kulturę regionalną, zarówno rękodzieło, sztukę, jak i kulinaria. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza.

Tekst: Agnieszka Maliszczak-Hanzel