fot.arch.itvm

Choć o tym zaburzeniu mówi się coraz więcej, świadomość wciąż nie jest wystarczająca – doskonale wiedzą o tym rodzice dzieci dotkniętych autyzmem, którzy nierzadko spotykają się z niezrozumieniem i niesprawiedliwym traktowaniem ich pociech. By wyjść naprzeciw temu stanowi rzeczy, Mysłowicka Fundacja Po Pierwsze Człowiek zaprasza mieszkańców na kolejną edycję pikniku rodzinnego. Tym razem odbędzie się on pod hasłem „Stop przemocy w autyzmie”.

W szczególny sposób na piknik są zaproszone dzieci dotknięte autyzmem a także ich rodziny, by jednak impreza spełniła swój cel, czyli szerzenie świadomości na temat tego zaburzenia, ważnym jest, aby z zaproszenia skorzystali także pozostali mieszkańcy Mysłowic. A będzie po co przyjść!

W programie znalazły się takie punkty jak tematyczne wykłady, hipoterapia czy sensoplastyka, a także warsztaty rozwojowe dla mam, a także te zatytułowane „Dotknąć Autyzm”. Będzie czas także na rozrywkę – przewidziano zabawy integracyjne, a do dyspozycji dzieci będą dmuchańce.

Wydarzenie odbędzie się 28.04, nieprzypadkowo, ponieważ kwiecień jest Światowym Miesiącem Świadomości Autyzmu. Miejscem spotkania będzie plac przed Centralnym Muzeum Pożarnictwa przy ul. Stadionowej 7a, szereg atrakcji czekać tam będzie od godziny 10:00-18:00.