fot.KMP

Policjant z zespołu ds. nieletnich mysłowickiej komendy odwiedził przedszkolaków i przypomniał im o bezpiecznych zachowaniach na drodze. W spotkaniu towarzyszył mu „Sznupek”, który zabawą promował bezpieczne postawy wśród dzieci. Uśmiechu na twarzach przedszkolaków nie brakowało.

Mundurowi z Mysłowic, zajmujący się profilaktyką wśród najmłodszych, cyklicznie odwiedzają przedszkola przeprowadzając prelekcje. W środę, 18 kwietnia stróże prawa wraz z policyjnym „Sznupkiem” odwiedzili przedszkolaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. Wybickiego 79. Dla maluchów sama wizyta mundurowych była wielkim przeżyciem, a obecność policyjnej maskotki wiąże się zawsze z wielką radością wśród dzieci. Spotkanie miało na celu przypomnieć im, jak uniknąć niebezpieczeństw w trakcie zabaw w czasie wolnym, w domu, a przede wszystkim podczas przejścia przez ulicę.

Celem prelekcji było głównie wdrożenie bezpiecznych zachowań w trakcie poruszania się po drodze. Biorące udział w spotkaniu przedszkolaki były bardzo miło zaskoczone. Wszyscy chętni mieli możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z zaproszonymi gośćmi oraz w policyjnym radiowozie, a na koniec wszystkie dzieci zostały na słodko pożegnane przez przyjaciela najmłodszych “Sznupka”.

Mundurowi apelują również do rodziców żeby zwrócili szczególna uwagę i pamiętali o tym, aby najmłodsi byli właściwe zapięci w fotelikach samochodowych podczas jazdy. Każda z tych prostych czynności może się przyczynić do uniknięcia tragedii, a co za tym idzie do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.