fot. Brothells StandUp Group

Trzech facetów z rozmaitymi życiowymi doświadczeniami, mikrofon i opowieści, które mają rozbawić publiczność do łez. Tak zapowiada się sobotni wieczór 18 maja w Pan Wiking Cafee na mysłowickim rynku.

Choć dotychczas Wiking kojarzył się raczej z alternatywną muzyką i wystawami niszowych twórców, tym razem zaprosi miłośników humoru. Osiągający w Polsce coraz większą popularność stand-up, czyli występy komików, dotarł także do Mysłowic.

– Do tej pory w Pan Wiking Cafee można było posłuchać muzyki na żywo, zobaczyć wystawy. Teraz całkiem spontanicznie udało nam się zorganizować stand-up. Któryś z naszych znajomych ma znajomego w grupie Pałubski & Brothells, opowiedział chłopakom o naszej knajpce, oni odezwali się do nas, no i działamy – tłumaczy Arbuz Arbuziński, właściciel Wikinga.

Na scenie Pan Wiking Cafee pojawią się Michał Pałubski, komik znany z kabaretu Formacja Chatelet, oraz Brothells, czyli zawodnik ju-jitsu Maciej Linke i pisarz Jakub Ćwiek. Panowie przyjaźnią się od lat, a od 2016 r. występują razem, prezentując trzy różne światopoglądy i style poczucia humoru.

– Bardzo bym chciał takich stand-upów więcej w Wikingu. To bardzo fajna forma rozrywki, tym bardziej jeśli można ją przenieść na przestrzeń naszej knajpki. Zainteresowanie tym wydarzeniem jest bardzo duże, bilety rozchodzą się błyskawicznie, zostało ich już naprawdę niewiele. To dla nas wskazówka, że organizowanie takich wydarzeń jest potrzebne. Potrzebne dla odbiorców, którzy pragną się wyluzować właśnie w taki sposób, no i dla nas, bo zapewnia nam pełną knajpkę fajnych ludzi, lubiących humor i dobrą zabawę – mówi Arbuz Arbuziński.

18 maja, godz. 20, Pan Wiking Cafee, Rynek 4. Bilety w cenie 20-25 zł kupicie tutaj, ale spieszcie się, bo zostały ostatnie sztuki!

Tekst: Aleksandra Olszewska