W związku z obchodami ich święta, dla strażaków wraz z rodzinami został w minioną sobotę przy ul. Mikołowskiej zorganizowany piknik strażacki.

Przy muzyce Ochotniczej Straży Pożarnej z jednostki Dziećkowice i śpiewie chóru Familia, a później Daniela Matuszyńskiego i Pauliny Spychalskiej bawili się uczestnicy pikniku strażackiego, który odbył się przy ul. Mikołowskiej, naprzeciwko mysłowickiej komendy PSP.

Oprócz strażackich rodzin zaproszeni byli również przedstawiciele mysłowickich władz. Nie obyło się bez atrakcyjnych zabaw dla najmłodszych. Urozmaiceniem pikniku była też replika wozu bojowego Korfanty, który będzie również jednym z elementów sierpniowych obchodów setnej rocznicy wybuchu pierwszego powstania śląskiego. Oryginalny wóz w 1921 r. swoją siłą ognia wspomagał powstańców śląskich podczas walk w rejonie Góry św. Anny.

Gospodarzami pikniku byli Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach Mirosław Wiktor i prezydent Dariusz Wójtowicz. Współorganizatorami natomiast Mysłowicki Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, fundacja Mysłowice Pomagają i stowarzyszenie Wspólnie Dla Mysłowic. O gastronomiczną stronę imprezy zadbała m.in. firma Braks.