fot.arch.

.arch.Pilna naprawa przepustu w ciągu ulicy Gagarina w dzielnicy Kosztowy spowoduje, że przez tydzień kierowcy i pasażerowi komunikacji miejskiej przejeżdżający przez tę ulice będą musieli zmierzyć się z utrudnieniami. Utrudnienia rozpoczną się w najbliższą sobotę.

– W związku z awaryjną naprawą przepustu w ciągu ulicy Gagarina, od soboty 19 maja do niedzieli 27 maja zostanie wyłączony z ruchu odcinek ulicy Gagarina od ul. Zielnioka do ul. PCK. Objazd do Lędzin będzie wyznaczony drogą S1 – informuje Anna Górny z biura prasowego mysłowickiego magistratu

Komunikacja miejska będzie funkcjonowała według następujących zasad:

  • Linie 536 i 931 po obsłudze przystanku “Kosztowy Rynek” (stanowisko przy ul. Kosztowskiej), pojadą drogą krajową S1 w kierunku Lędzin do włączenia się na swoje rozkładowe trasy. Linie nie będą obsługiwać przystanków “Kosztowy Wiadukt” oraz “Kosztowy Dworzec PKP”.
  • Linie 44, 77, 77N, 223 po obsłudze przystanku Kosztowy Rynek (stanowisko przy ulicy Kosztowskiej), wszystkie kursy skrócone do przystanku “Kosztowy Pętla”.

Uruchomione zostaną dwie linie minibusowe 944 i 977 następujących relacji:

  • 944 – Kosztowy Szkoła – Kosztowy Rynek – Krasowy Kościół – Kosztowy Wiadukt – Kosztowy Dworzec PKP – ulica Kościelniaka – ulica Plebiscytowa – Wesoła Rynek z wariantowymi kursami zapewniającymi dojazd do SP17 w Krasowach.
  • 977 – Kosztowy Szkoła – Kosztowy Rynek – Krasowy Kościół – ulica PCK – ulica Plebiscytowa – Wesoła Rynek z wariantowymi kursami zapewniającymi dojazd do KWK Mysłowice – Wesoła.