fot.arch.itvm/zdj.ilustracyjne

W ubiegły piątek, 11 maja w ramach działań “Autostrada A4 na trzeźwo” policjanci mysłowickiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości na autostradzie A4. Niestety do hasła przewodniego akcji nie zastosował się 55-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który kierował fiatem mając promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, oprócz tego grozi mu do 2 lat więzienia.

Wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących prowadzone były równocześnie w 6 miastach województwa śląskiego, przez które biegnie autostrada A4.

– W Mysłowicach do hasła akcji nie zastosował się 55-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna kierował pojazdem marki Fiat będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 1 promil. Kierujący stracił już uprawnienia, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia – informuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.

W trakcie trwania działań policjanci zatrzymali w sumie 7 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu oraz jednego kierującego pod wpływem środków odurzających.

Celem działań było eliminowanie z dróg kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyrobienie wśród kierujących przeświadczenia o nieuchronności poniesienia konsekwencji w przypadku łamania prawa.