fot.arch.itvm

Zakończył się już nabór wniosków do trzeciej edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Do urzędu miasta napłynęło 7 projektów, podobnie jak w zeszłych latach, i tym razem mieszkańcy postawili na rekreację. Park przy Promenadzie wraz z wieżą widokową na Kącie Trzech Cesarzy, skatepark w Wesołej… Co tym razem wybiorą mysłowiczanie?

To już trzeci raz z miejskiego budżetu wydzielono środki na zrealizowanie jednego z pomysłów mysłowiczan. Ponownie do dyspozycji jest milion złotych.  Nabór wniosków zamknięto 30 kwietnia, do tego czasu w magistracie złożono siedem propozycji.

Stawiają na rekreację

Ponownie potrzeby mysłowiczan skłaniają się ku obiektom sportowym, placom zabaw czy miejscom szeroko rozumianej rekreacji.  Wśród pomysłów pojawiła się także organizacja wydarzenia kulturalnego, czy działania nakierowane na walkę ze smogiem. To, jakie projekty trafią ostatecznie na listę do głosowania, zależy od zespołu powołanego w celu weryfikacji wniosków.

Projekty, spośród których mysłowiczanie wybiorą ten zwycięski, poznamy 28 czerwca.

Co z poprzednimi projektami?

Choć zgodnie z pierwotnymi założeniami inwestycja powinna być już co najmniej od roku gotowa, jej realizacja napotkała spore trudności. W kwietniu bieżącego roku, po ponownym przeliczeniu kosztów i konsultacjach z autorami wniosku, ogłoszono przetarg w którym wyłoniony zostanie realizator zwycięskiego projektu I edycji MBO. Do 18 maja w urzędzie przyjmowane są oferty, już wkrótce powinniśmy więc dowiedzieć się, kto zajmie się zagospodarowaniem terenów Promenady, Trójkąta Trzech Cesarzy oraz Górki Słupeckiej. Zwycięzca będzie miał na realizację 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

W Wesołej natomiast zakończono już przygotowanie terenu pod skatepark i miasteczko rowerowe. Ich budowa to zadanie, które zwyciężyło drugą edycję mysłowickiego budżetu obywatelskiego. Na terenie parku znajdą się ławeczki, stoliki do gier, oświetlenie oraz zieleń sprzyjająca spędzaniu wolnego czasu, również przez osoby starsze.

– Zadanie II edycji MBO jest już w trakcie projektowania. Przetarg na realizację wygrała firma LW Uniprojekt Sp. z o.o. z Trzebini. Jeszcze w marcu wykonaliśmy prace porządkowe wraz z karczowaniem terenu, w celu przygotowania go pod realizację inwestycji – informuje Joanna Frysztacka, rzecznik magistratu.