fot. arch. ITVM

Wolontariuszom mysłowickiego schroniska dla zwierząt nie brakuje pomysłów na to, jak włączyć mieszkańców w pomoc bezdomnym psiakom i kociakom. W najbliższą sobotę organizują stacjonarny bazarek, a wszystkie zebrane tego dnia pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie podopiecznych schroniska.

Bazarek wystartuje 18 maja o godz. 11 na terenie przytuliska przy ul. Sosnowieckiej 16. Jego zasady są proste: w zamian za darowiznę pieniężną wybieramy sobie fant.

– Fantów mamy naprawdę sporo: zabawki, puzzle, biżuterię, kosmetyki, ubrania, ozdoby do mieszkania i wiele innych gadżetów. Dla każdego zainteresowanego znajdziemy coś ciekawego – zapewniają mysłowiccy wolontariusze.

Dochód z charytatywnego bazarku przeznaczony zostanie na leczenie mysłowickich bezdomniaków.

– Zebrane fundusze zostaną w całości przeznaczone na specjalistyczną karmę oraz leki dla naszych podopiecznych. Priorytetem na dzień dzisiejszy jest dla nas właśnie specjalistyczna karma, ponieważ stan magazynów jest krytyczny – tłumaczą wolontariusze.

Co ważne, bazarek odbędzie się niezależnie od pogody. Na terenie schroniska będą też czekać atrakcje dla najmłodszych, takie jak malowanie buziek czy wata cukrowa.

– Zwierzaki Was potrzebują, nawet deszcz nie jest nam straszny. Ważne, aby pomóc tym skrzywdzonym przez człowieka psom i kotom – mówią wolontariusze.

Każdy może też przekazać na bazarek własne fanty. Wystarczy, że do piątku 17 maja dostarczy je do schroniska.

Tekst: Aleksandra Olszewska