pexels.com

Już 17 maja odbędzie się wernisaż wystawy „Amerykański sen” grupy malarskiej Akademia Seniora, działającej w Mysłowickim Ośrodku Kultury pod opieką Ewy Borówki. Na wystawie będzie można zobaczyć prace malarskie, które powstały w ciągu kilku miesięcy w czasie cyklicznych zajęć w pracowni malarskiej MOK.

Tytuł wystawy „Amerykański sen” nie jest przypadkowy, jest inspiracją i otwarciem na świat z amerykańskim widokiem. Prace malarskie nawiązują do tematu przewodniego ekspozycji. Nie zabraknie krajobrazów i symboli amerykańskich, które stanowią o wyjątkowości prezentowanych prac.

Czy „Amerykański sen” może się spełnić? Na pewno tak. Spełnia się w przypadku naszych zdolnych seniorów, którzy za pomocą sztuki tworzą od kilku lat swój niezwykły malarski świat.

Na wystawie „Amerykański sen” swoje prace zaprezentują: Izabela Asenkowicz, Urszula Bednarek, Janina Bimczok, Jan Dziedzic, Jagoda Gierlata, Elżbieta Jach, Józef Kusiak, Krystyna Sobolewska, Zofia Szary, Elżbieta Wiśniewska, Barbara Weiss i Gabriela Zbróg.

Wystawa odbędzie się w American Corner Katowice (Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej) i potrwa do 17 czerwca. Wstęp wolny.