pexels.com

Otrzymałeś wiadomość o wygranej flagowego smartfonu, a nie brałeś udziału w żadnym konkursie? Zachowaj ostrożność! Możesz paść ofiarą internetowych oszustów.

Wygrana w konkursie to bardzo częsty motyw wykorzystywany przez internetowych przestępców. Oszuści wysyłają sfałszowane strony internetowe, w których kuszą gorącą promocją bądź nawet darmowym otrzymaniem najnowszego modelu smartfonu. Niestety, ich celem jest zdobycie prywatnych danych potencjalnej ofiary.

Oszuści proszą o zalogowanie się na konto bankowe (w ten sposób kradną hasła i login do serwisów internetowych czy nawet banków) albo o podanie numerów kart płatniczych. Nieuważne osoby, skuszone możliwością otrzymania nowego smartfonu, chętnie te dane podają i w ten sposób tracą swoje pieniądze.

Właśnie dlatego musimy uważnie sprawdzać, od kogo dostajemy wiadomość i dokładnie przyjrzeć się adresowi internetowemu. Przede wszystkim jednak nie wolno wierzyć w zbyt atrakcyjne oferty. W przypadku wątpliwości, czy otrzymana wiadomość jest prawdziwa, najlepiej skontaktować się z biurem obsługi klienta danego operatora.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Mysłowicach