14 prześlicznych Ślązaczek, a wśród nich Wiktoria Krupowicz z Mysłowic, już w najbliższą niedzielę powalczy o koronę przeznaczoną dla tej najpiękniejszej. Tymczasem do 18 maja trwa głosowanie na Miss Śląska Internetu 2019, w którym wspomóc mysłowiczankę może każdy z nas.

– Siedziałam sobie w domu z mamą, no i wpadłyśmy po prostu na pomysł, dlaczego by nie spróbować, dlaczego nie wziąć udziału w czymś zupełnie nowym, bo do tej pory nie miałam doświadczenia z tego typu wydarzeniami. Postanowiłam sprawdzić się w tej dziedzinie, no i udało się z wielkim sukcesem – mówi Wiktoria Krupowicz.

Mysłowiczanka znalazła się w gronie finalistek plebiscytu Miss Śląska 2019. Jak podkreśla, pozwoli jej to spełnić się w roli kobiety.

fot. arch. Wiktorii Krupowicz

– Pokazać też koleżankom, rodzinie, że należy poświęcić sobie też troszeczkę czasu. W tym całym zamieszaniu, jakie codziennie nam towarzyszy, musimy pamiętać również i o sobie – przekonuje Wiktoria Krupowicz.

Na co dzień Wiktoria całą swoją uwagę skupia na nauce: studiuje International Business w języku angielskim i właśnie z biznesem oraz polityką wiąże swoją przyszłość. Wyznaje też zasadę zero waste, stara się żyć ekologicznie i uwielbia sport.

fot. arch. Wiktorii Krupowicz

– Sport towarzyszy mi od dziecka. Tak naprawdę jesteśmy teraz w obiekcie, gdzie to wszystko się zaczęło, bo to tutaj w wieku przedszkolnym odbyły się moje pierwsze zawody i to tutaj zdobyłam pierwszy medal – opowiada Wiktoria. – Rok temu udało mi się przebiec półmaraton, w tym roku startuję w maratonie – dodaje.

Już 19 maja podczas finałowej gali w Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach najpiękniejsze Ślązaczki zaprezentują się w sukniach wieczorowych, bieliźnie, strojach sportowych, kąpielowych, casualowych i sukniach ślubnych. Tymczasem do soboty trwa głosowanie na Miss Śląska Internetu 2019.

fot. Adam Światłowski, Pracownia Światła

– Jest to tytuł, który zdobyć może każda z kandydatek poprzez uzyskanie największej ilości głosów. Taki konkurs zapewnia awans do ćwierćfinału Miss Polski – tłumaczy Wiktoria Krupowicz.

Aby pomóc mysłowiczance w zdobyciu korony Miss Śląska Internetu, wystarczy wysłać SMS-a o treści SMI.18 pod numer 7248. O tym, czy zobaczymy Wiktorię w kolejnym etapie plebiscytu, wśród najpiękniejszych Polek, przekonamy się już w niedzielę.

fot. Adam Światłowski, Pracownia Światła

Tekst: Aleksandra Olszewska