mat. prasowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 26 maja. W sumie o mandat europosła z województwa śląskiego będzie się ubiegać 70 kandydatów, a wyborcy mogą oddać głos tylko na jednego z nich.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała pełne listy kandydatów z naszego województwa. Zarejestrowano siedem komitetów: Konfederacja Korwin, Braun, Liroy Narodowcy; Wiosna Roberta Biedronia, Koalicja Europejska, Prawo i Sprawiedliwość, Lewica Razem, Kukiz’15 oraz Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski.

Wśród kilkudziesięciu kandydatów znajdziemy m.in. byłego premiera i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, którego gościliśmy ostatnio w naszym studiu, czy posła do PE Marka Plurę (Koalicja Europejska). Na pierwszych miejscach list poszczególnych komitetów znajdują się następujące nazwiska: Jacek Wilk z Konfederacji Korwin, Braun, Liroy Narodowcy, Łukasz Kohut z Wiosny Roberta Biedronia, Jadwiga Wiśniewska z Prawa i Sprawiedliwości, Maciej Konieczny z Lewicy Razem, Grzegorz Długi z Kukiz’15 oraz Dominik Łężak z Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski. Zdjęcia wymienionych kandydatów publikujemy w tej samej kolejności u góry.

Wybory zaczynają się o godz. 7, a kończą o 21. Głosować może każdy obywatel, który ukończył 18 rok życia i posiada aktualny dowód osobisty. Lokale wyborcze będą otwarte w każdej dzielnicy miasta, a ich listę znajdziecie tutaj. Wystarczy przyjść, postawić X przy nazwisku wybranego kandydata i wrzucić kartę wyborczą do urny.

Tekst: Aleksandra Klimek