fot. FutureNet Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w piłce ręcznej plażowej

Już w ten weekend młodzi zawodnicy przyjadą do Mysłowic, by na piaskach Parku Słupna rywalizować podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w piłce ręcznej plażowej. Przez dwa dni mysłowiczanie będą mogli kibicować zawodniczkom i zawodniczkom, a ponadto spotkać się z lekkoatletką Justyną Święty-Ersetic, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Londynie.

Mistrzostwa zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę (26-27.05) na boiskach mysłowickiego kompleksu Park Słupna. O mistrzowskie tytuły zmagać się będą juniorskie drużyny z całej Polski: 12 drużyn kobiecych i 9 zespołów męskich, gromadząc tym samym na piasku (wraz z towarzyszącą imprezą Mistrzostw Śląska) około 400 młodych zawodników!

W sobotę Mysłowice odwiedzi Justyna Święty-Ersetic, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Londynie 2017 w sztafecie! Razem z trenerem, mysłowiczaninem Aleksandrem Matusińskim, będą rozdawać autografy i opowiadać o swojej dyscyplinie w godzinach 14.00-16.00.

Turniej w Mysłowicach jest jednym z etapów wyszukiwania talentów, które wezmą udział w tegorocznych młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Argentynie. Piłka ręczna plażowa jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych, która podczas zeszłorocznych The World Games we Wrocławiu zgromadziła przed telewizory największą publiczność. Istnieje ogromna szansa, że piłka ręczna plażowa wejdzie w poczet dyscyplin olimpijskich już w 2024 roku.

fot. mat.org.