fot.mat.nad

Stowarzyszenie Ognisk Muzycznych Amadeusz zaprosiło wszystkie maluchy z okazji ich zbliżającego się święta na muzyczny Dzień Dziecka. Koncert zatytułowany „Dzieci – dzieciom” odbył się 25 maja w Katowicach, a była to już 18 edycja wydarzenia!

Wykonawcami koncertu byli uczniowie ognisk muzycznych Amadeusz z Mysłowic , Katowic i Mikołowa, a odbiorcami dzieci z placówek wychowawczych z Katowic i Chorzowa. Pomysłodawczynią i reżyserką imprezy jest prezes Stowarzyszenia Joanna Bliwert Hoderny, a ze strony Biblioteki Śląskiej przedsięwzięcie wspiera Anna Spałek.

W tym roku motywem przewodnim były tańce od dawnych po współczesne. W rolę konferansjerów wcielili się nauczyciele śpiewu “Amadeusza” Agnieszka Styblińska i Łukasz Kostka , którzy krótko opowiadali o tańcach. Występy uczniów poprzeplatane były zagadkami i wspólnymi zabawami do muzyki. Nie zabrakło również wspólnego tańca , cała sala zatańczyła Bourree. Na zakończenie dzięki sponsorom: Millenium Inwestycje i Energoprojektowi – Katowice dzieci otrzymały książkę o tańcach i słodkości.