fot.itvm.pl

Nieprzypadkowo właśnie we wtorek, w Światowy Dzień Ochrony Środowiska, w II Liceum Ogólnokształcącym w Mysłowicach rozstrzygnięto konkurs plastyczny poświęcony ekologii. Zmagania „Akcja reanimacja” skierowane były zarówno do młodych mysłowiczan, uczniów szkół podstawowych, jak i do uczniów szkół średnich.

– Konkurs realizowany jest w ramach działalności Klubu Ekologicznego „Ekodwójka”, który funkcjonuje w naszej szkole. Jeszcze w zeszłym roku opowiadaliśmy o planach tego klubu, m.in. o ekopracowni, która dzisiaj już funkcjonuje. Udało się nam podjąć także szereg inicjatyw ekologicznych, takich jak np. sprzątanie świata, czy godzina dla Ziemi – mówiła Marta Górna, nauczycielka z II Liceum Ogólnokształcącego

Co udowodniły przygotowane przez uczniów prace, ich pomysłowość i kreatywność nie mają granic. Tym samym dzieci i młodzież udowodnili, że niemal wszystko można ponownie wykorzystać, zapobiegając tym samym zaśmiecaniu środowiska.

– Jest to jeden z ciekawszych konkursów, który w obecnych czasach – gdy bardziej zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest ochrona naszej planety – jest jak najbardziej na czasie. Cieszę się, że odzew na ten konkurs był tak duży, że powstało tak wiele prac – mówił Grzegorz Brzoska, wiceprezydent Mysłowic

Swoim patronatem konkurs objął poseł Wojciech Król, a nagrody dla laureatów ufundowali: Szkoła Języków Obcych Helen Doron, Rada Rodziców z II LO oraz mysłowickie OH Kino.