Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 zajęli drugie miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Edukacji Regionalnej w Koszęcinie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. St. Hadyny.
Drużyna w składzie Patrycja Budziosz, Weronika Skowron, Jadwiga Heder, Wiktoria Szafrańska, Wojciech Złotkowski oraz Bartłomiej Krzyżak pracowała nad projektem „Życie muzyczne mojej miejscowości i regionu”. Jego celem było stworzenie multimedialnej gry planszowej związanej z muzyką miejsca, w którym mieszkają uczestnicy.
Uczniowie przeszli cztery etapy konkursu i wywalczyli II miejsce na podium. W konkursie trzeba było się wykazać wiedzą teoretyczną na temat muzyki regionu, a także zaprezentować pieśń Stanisława Hadyny w nowej aranżacji.
Opiekunami projektu byli: Sabina Polak-Wollek oraz Marzena Kubaszewska.
Źródło: informacja prasowa SP 13















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)

















