Już od jutra przez najbliższe miesiące będą bezkarnie wylegiwać się w łóżku do południa, a dni spędzać na beztroskiej zabawie – uczniowie mysłowickich szkół zakończyli w ten piątek kolejny rok szkolny. Na uroczystych akademiach odebrali swoje świadectwa, nagrody, ale i życzenia udanych, bezpiecznych wakacji.

Z aparatem odwiedziliśmy mysłowickie licea. Zaproszeni goście oraz nauczyciele składali na ręce uczniów wyróżnienia, nagrody i świadectwa, na które pracowali przez cały rok szkolny. Nie obyło się bez kwiatów i podziękowań gronom pedagogicznym, ale i wzajemnych życzeń udanych wakacji. Tego dnia młodzieży towarzyszyli także szczególni goście – Poseł na Sejm RP Wojciech Król, Prezydent Edward Lasok, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Mysłowice Wiesław Tomanek oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Aleksandra Żołna.

W mysłowickich placówkach uczyło się w tym roku kolejno 4 tys. 854 uczniów w szkołach podstawowych, 1224 gimnazjalistów klas drugich i trzecich oraz 1245 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do przedszkoli uczęszczało zaś 2 tys. 735 maluchów.