Plama oleju była przyczyną utrudnień, jakie napotkali kierowcy poruszający się w środę, 28 czerwca w godzinach popołudniowych ulicą Oświęcimską od przystanku dworca PKP aż do skrzyżowania z ulicą Mikołowską.
Strażacy zabezpieczyli miejsce, gdzie doszło do rozlania ropopochodnej substancji i przystąpili do jej usuwania.
– Na tą chwilę nie jesteśmy w stanie potwierdzić, z jakiego pojazdu mogła pochodzić rozlana substancja. Czy był to samochód osobowy, czy pojazd ciężarowy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz utylizacji rozlanej substancji – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Mysłowicach.
Utrudnienia na tym odcinku drogi trwały kilkadziesiąt minut.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












