fot.pixabay

Tegoroczna akcja “Lato” ruszy 2 lipca i potrwa do 24 sierpnia. Plan Mysłowickiego Ośrodka Kultury na wakacje w mieście jest następujący – cykl atrakcyjnych zabaw i imprez dla dzieci każdego tygodnia, od poniedziałku do piątku. W kanikułę najmłodsi nie będą więc narzekać na nudę.

Zajęcia i warsztaty prowadzone będą w pięciu placówkach: siedzibie MOK-u przy ul. Grunwaldzkiej oraz filiach ośrodka w: Brzęczkowicach, Dziećkowicach i Janowie. To największe obecnie placówki MOK-u, które mogą przyjąć największą liczbę dzieci. Oprócz tego w sierpniu zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Morgach. W tym czasie filia w Dziećkowicach przejdzie niewielki remont.

– W wakacyjnej ofercie stawiamy przede wszystkim na jakość zajęć. Zależy nam na tym, by były atrakcyjne i różnorodne, a do tego potrzebujemy odpowiedniego zaplecza – komentuje Michał Skiba, wicedyrektor MOK.

Wzorem akcji „Zima”, kiedy zorganizowano, przyjęte z dużym zainteresowaniem, bardzo bogate pod względem kulturalnym, zajęcia tematyczne, również w czasie wakacji dzieci uczestniczyć będą w warsztatach twórczych. Podnosi się dzięki temu poziom zajęć.

Spotkania potrwają od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00 do 15.00. Uczestniczyć w nich będą uczniowie w wieku od 7 do 12 lat. Codziennie proponowany będzie inny temat, a zajęcia kończyć się będą wykonaniem prac artystycznych. Wszystkim zajmie się kilkunastu instruktorów, przede wszystkim ci, którzy na co dzień pracują w MOK-u.

Animatorzy mysłowickiej kultury pomyśleli również o wycieczkach i letnim kinie. Planowane są dwa wyjazdy w każdym miesiącu wakacji m. in. na Jurę Krakowsko-Częstochowską oraz w Beskidy. Wakacyjne pobyty są odpłatne – kosztują 70 zł za tygodniowy cykl zajęć. Zniżki otrzymają rodzin 3 plus. Zapisy ruszyły 11 czerwca br. W ubiegłym roku na spotkania przychodziło średnio dziennie ponad 20 dzieci. Najwięcej do ośrodka przy ul. Grunwaldzkiej 7.