Fot.ilustracyjne/arch.itvm

Wodny plac zabaw, solarne ławki z siecią WIFI, festiwal filmowo-edukacyjny – między innymi takie pomysły na wykorzystanie okrągłego miliona z Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego mieli w tym roku mieszkańcy miasta. Znamy już wszystkie projekty, jakie otrzymały pozytywną ocenę zespołu weryfikacyjnego. W tym roku mysłowiczanie będą mogli zagłosować na jeden z sześciu pomysłów.

W tym roku odbywa się już III edycja Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego miasto przeznacza okrągły milion na realizację projektów złożonych przez mieszkańców miasta. W tym roku mysłowiczanie będą mogli oddać swój głos na jeden z poniższych pomysłów:

  • Park Sportowo-Rekreacyjny „Małpi Gaj” przy ulicy Wrzosowej, 1 mln zł, Brzezinka
  • Rodzinne Spotkania z kulturą. Festiwal filmowo-edukacyjny dla mieszkańców Mysłowic, 46.750 zł, projekt ogólnomiejski
  • Montaż ekologicznych, solarnych ławek wraz z siecią WIFI oraz instalacji roślinnej filtrującej powietrze w wybranych lokalizacjach miasta Mysłowice, 350.000 zł, projekt ogólnomiejski
  • Plac zabawowo-rekreacyjny w Kosztowach, 1 mln zł, Kosztowy
  • Budowa Mysłowickiego Wodnego Placu Zabaw pn. „Wszystkie Dzieci Nasze Są” , 996.300 zł, Brzęczkowice i Słupna
  • Ryneczek Janowski z miejscem do jazdy na rolkach, psi park, pumptrack i Skwer na Ćmoku, 1 mln zł, Janów – Ćmok

Swój głos będzie można oddać drogą elektroniczną lub przez tradycyjny formularz jesienią, od 1 do 12 października. Zwycięzcę tegorocznej edycji MBO poznamy natomiast 5 listopada.

Co z poprzednimi projektami?

Na Górce Słupeckiej rozpoczęła się już realizacja zadania z I edycji MBO, choć prace z różnych przyczyn znacznie się opóźniły, robotnicy pojawili się już na placu budowy. Wykonawca na realizację projektu ma 6 miesięcy od momentu podpisania umowy, co miało miejsce w czerwcu 2018 r.

 

Natomiast w II edycji MBO wygrał projekt budowy skateparku i miasteczka rowerowego przy ul. Piastów Śląskich w dzielnicy Wesoła. Obecnie firma LW Uniprojekt z Trzebini zakończyła tworzenie projektu technicznego i kompletowana jest niezbędna dokumentacja. W Wesołej wykonano już także prace porządkowe wraz z karczowaniem terenu, w celu przygotowania go pod realizację inwestycji.