W piątek (29.06) policjanci mysłowickiej drogówki przeprowadzili działania “Telefon”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz egzekwowanie od kierujących stosowania się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu w sposób wymagający trzymania go w ręku. Mundurowi ujawnili 21 naruszeń prawa.

– Policjanci mysłowickiej drogówki w miniony piątek, w godzinach 6.00 – 22.00 przeprowadzili działania pod nazwą “Telefon”. W trakcie działań mundurowi skontrolowali 42 pojazdy i ujawnili 21 naruszeń prawa dotyczących korzystania z telefonu w sposób zabroniony. Wobec wszystkich osób popełniających wykroczenia zastosowano odpowiednie środki karne – informuje sierż Damian Sokołowski z KMP w Mysłowicach. 

Celem ogólnopolskiej akcji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale też egzekwowanie od kierujących stosowania się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu w sposób wymagający trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Policjanci uświadamiali też kierujących, że korzystanie z telefonu podczas jazdy wpływa na spadek świadomości i spowolnienie reakcji na wydarzenia na drodze, co z kolei negatywnie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.