fot.mat.org

Bytom, Sosnowiec, Bochnia i słowackie Michalowce – właśnie te miejscowości zostały niedawno zawojowane przez mysłowickich sportowców z klubu UKS Judo Mysłowice. Sześć srebrnych medali, trzy srebrne i trzy złote – zawodnicy wrócili z mistrzostw z bagażem wspaniałych zwycięstw.

Bytom

Pierwszą okazją do wykazania się na tatami była II runda Otwartych Mistrzostw Bytomia. Zameldowały się na niej dwie zawodniczki klubu UKS Judo Mysłowice. W kategorii wagowej -34 kg, Dzieci Młodszych walczyła Iga Frosztęga. Tego dnia musiała toczyć walki wyłącznie z chłopcami.  Nie zważając na okoliczności, Iga walczyła bardzo dzielnie.  Jej klubowa koleżanka, Sandra Szałkiewicz, również nie odpuszczała żadnej walki, przegrywając wyłącznie z zawodniczką gospodarzy. Ostatecznie obie judoczki z Mysłowic zakończyły zawody  na tej samej pozycji – wywalczyły brązowe medale za III miejsce.

W rankingu całej grupy wiekowej, po dwóch rundach, obie zawodniczki zajmują miejsce w (nagradzanej dodatkowymi pamiątkami) pierwszej dziesiątce turnieju. Do zakończenia mistrzostw pozostały jeszcze dwie rundy.

Sosnowiec

Troje zawodników UKS Judo Mysłowice udała się 17 czerwca na comiesięczny Turniej Judo Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Sosnowcu. Mysłowiccy judocy dołożyli do osobistej kolekcji i klubowych statystyk dwa srebrne i jeden brązowy krążek.

  • Srebro za II miejsce zawisło na szyjach Krzysztofa Łabeckiego i Halinki Rydzikowskiej
  • Brązowy medal za III miejsce zdobył Bartosz Sady

Bochnia

Po pięknych walkach w Bytomiu, przyszła kolej na występ na XXI Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni. Na ten turniej przyjechało prawie 450 zawodników z całej Europy. Oprócz Polaków, przybyli tu również zawodnicy z Węgier, Ukrainy, Austrii, Czech,  Słowacji, Chorwacji,  Litwy, Finlandii i Irlandii. Tradycyjnie już nie mogło zabraknąć w Bochni także zawodników z UKS Judo Mysłowice. Żeńska reprezentacja spisała się wyśmienicie. Sandra Szałkiewicz powtórzyła wynik z Bytomia, Iga Frosztęga natomiast nie miała sobie równych.

  • Złoty medal za I miejsce wywalczyła Iga Frosztęga
  • Brązowy medal za III  miejsce zawisł na szyi Sandry Szałkiewicz

Michalowce, Słowacja

Trener Ryszard Dziewulski udał się z zawodnikami UKS Judo Mysłowice do Michalovca,
na XXXXVIII Puchar Michalovca. Na ten bardzo wymagający turniej przybyło 330 zawodników  z 38 klubów Czech, Węgier, Serbii, Litwy, Austrii, Ukrainy, Rumunii i oczywiście Słowacji. Z Polski wystartowali zawodnicy dwóch klubów: UKS Judo Mysłowice oraz MOSiR Bochnia. Wszyscy mysłowiccy judocy zdobyli punktowane miejsca. Trener oglądając walki swoich podopiecznych był dumny z technik, poszczególnych rzutów i przede wszystkim – woli walki. Ich walki robiły wrażenie nawet na przybyłych trenerach innych klubów.

  • Złote medale za I miejsce wywalczyły: Iga Frosztęga i Alicja Janeczko
  • Srebrny medal za II miejsce to zdobycz Sandry Szałkiewicz
  • Brązowy medal za III miejsce przypadł: Filipowi Cyganowi oraz Natalii Rusin

Na wysokiej, V pozycji zawody ukończyła Halina Rydzikowska.

Wyniki zawodników pozwoliły na zdobycie pucharu za VI miejsce w klasyfikacji drużynowej dla klubu UKS Judo Mysłowice.