Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował dwóch mężczyzn, zatrzymanych przez mysłowickich policjantów. 19 i 21-latek podejrzani są o dokonanie rozboju w centrum Mysłowic. Za popełnienie tego przestępstwa grozi do 12 lat więzienia.
– Do zdarzenia doszło późnym popołudniem w połowie czerwca, na jednym z osiedli w centrum Mysłowic. Dwóch napastników zaczepiło idącego ulicą mężczyznę. Agresorzy uderzyli 38-letniego mieszkańca Mysłowic drewnianym kijem w nogi oraz skradli mu pieniądze w kwocie 400 zł i karty płatnicze – informuje sierż. szt. Michał Lisowski, oficer prasowy mysłowickiej policji
Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastników. W trakcie czynności śledczy z wydziału kryminalnego mysłowickiej komendy ustalili personalia osób mogących mieć związek ze zdarzeniem.
– Sprawcami okazali się być mieszkańcy Mysłowic w wieku 21 oraz 19 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani przez mysłowickich policjantów, a zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów – dodaje Lisowski
Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował mężczyzn. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












