zdjęcie ilustracyjne/ fot.arch.itvm.pl

Ratusz planuje i przygotowuje kolejne inwestycje drogowe. Będą to prace zarówno w ramach remontów bieżących, średnich jak i generalnych. Drogowców zobaczymy m.in. na ulicach Szabelnia, Skośnej, Rolnej oraz na Saperów Śląskich i Kościelnej.

Prace w zakresie bieżącej naprawy miejskich ulic mają m.in. objąć prowadzącą na zalew Hubertus ulicę Szabelnia, boczną od ulicy Oświęcimskiej ulicę Skośną oraz zlokalizowaną w Janowie ulicę Rolną. Aby przeprowadzić te remonty ratusz ogłosił kolejny przetarg, by wyłonić wykonawcę prac polegających na doraźnym łataniu ubytków w jezdni.

– Na remonty bieżące zwiększono środki. W kontekście tych remontów trwa właśnie kolejna, druga w tym roku procedura przetargowa. Chcemy jak najszybciej wyłonić wykonawcę, by także jak najszybciej przystąpić do realizacji zadania. Obok wspomnianych odcinków dróg – Szabelnia, Skośna, Rolna – w ramach zadania wykonanych będzie szereg innych elementów, m.in. doraźne łatanie ubytków w drogach. Tutaj harmonogram będzie tworzony w zależności od stopnia zniszczeń – informuje Joanna Frysztacka, rzecznik prasowa mysłowickiego magistratu

Prace remontowe mają potrwać do 30 listopada. Poszukując wykonawcy prac, magistrat weźmie pod uwagę nie tylko cenę, ale także zapewniony przez firmę okres gwarancji na wykonane prace.

Remont ul. Kościelnej ma kosztować ponad pół miliona złotych. fot. itvm.pl

Saperów Śląskich i Kościelnej

Remonty tych dwóch ulic odbędą się w ramach remontów bieżących, czyli polegać będą na wymianie nawierzchni jezdni na całej szerokości i odpowiednio długim odcinku uszkodzonej jezdni.

– W chwili obecnej trwa tryb odwoławczy, po którym – najprawdopodobniej w następnym tygodniu – nastąpi podpisanie umowy oraz niezwłoczne przekazanie placu budowy. Najkorzystniejszą ofertę na te remonty złożył Zakład Instalacyjno-Inżynieryjny Sp. z o.o. Spółka komandytowa z Mysłowic. Przy wyborze ofert pod uwagę brana była cena oraz okres gwarancji – informuje Joanna Frysztacka

Remont ul. Kościelnej ma kosztować 541.300,72 zł, a Saperów Śląskich 713.416,13 zł.

Remont obejmie odcinek od granicy miasta do ulicy Laryskiej/ fot.arch.itvm.pl

Generalnie na 3 Maja i Laryskiej

W przypadku ulic Laryskiej oraz 3 Maja ratusz zdecydował o przeprowadzeniu remontów generalnych, które polegać będą nie tylko na położeniu nowej nawierzchni, ale także uporządkowaniu całej infrastruktury podziemnej.

W sprawie 3 Maja toczy się postępowanie przetargowe – do poniedziałku przedsiębiorcy zainteresowani realizacją tej inwestycji mogli składać swoje oferty.

Na 3 Maja wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Zakres prac obejmie także postawienie 113 nowych słupów oświetlenia ulicznego typu LED. Na 3 Maja pojawi się również nowe oznakowanie pionowe i poziomie. Ponadto planuje się budowę ścieżki rowerowej.

– Na remont ulicy 3 Maja zaplanowane jest w sumie 10 mln złotych w latach 2018-2020. Natomiast ul. Laryska także zaplanowana jest w Wieloletniej Prognozie Finansowej – wydatki na lata 2018-2019 – jednakże w tym wypadku czekamy na zakończenie prac remontowych wykonywanych przez MPWiK – wyjaśnia Joanna Frysztacka

Zanim na Laryskiej pojawią się drogowcy, swoje prace w tym rejonie musi zakończyć MPWiK/ fot. arch.itvm.pl