Na zdjęciu Artur Madaliński, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury, fot. MOK

Jak informowaliśmy Was niedawno, projekt Mysłowickiego Ośrodka Kultury zatytułowany “Klub dla dzieci i rodziców 100 Pociech”, zdobył drugie miejsce w ramach programu Tesco “Decydujesz, pomagamy”. Wygraną były 3 tysiące złotych, na które symboliczny czek odebrał niedawno dyrektor MOK, Artur Madaliński.

W ramach klubu odbywają się zajęcia muzyczne czy sensoplastyczne

Przypomnijmy, że głosowanie w konkursie Tesco odbywało się między 7 maja a 4 czerwca. Wtedy przy okazji zakupów w sklepach sieci Tesco klienci mogli oddać głos na jeden z trzech proponowanych projektów. Mysłowicka inicjatywa otrzymała w sumie 33900 głosów, co dało jej drugie miejsce w mikroregionie i wygraną w kwocie 3 tysiące złotych. Zdobyte w ten sposób środki Mysłowicki Ośrodek Kultury przekaże oczywiście na rozwój klubu “100 Pociech”. Posłużą m.in. do wyposażenia sali klubu w nowe sprzęty oraz czy wynagrodzenia prowadzących zajęcia.

Co to za klub?

Klub 100 Pociech to projekt w formie regularnych spotkań, podczas których rodzice i dzieci wędrują w różnych obszarach sztuki i kultury. Maluchy, wraz ze stawianiem pierwszych kroków, tworzą w sobie nawyk uczestnictwa w kulturze i działaniach artystycznych. Rodzice bawią się i tworzą wraz z pociechami, bo w tej relacji tkwi źródło sukcesu. Klub jest otwarty dla wszystkich rodzin z małymi dziećmi!