Rozpoczyna się drugi etap projektu „Aktywowani”  realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych Mysłowice w partnerstwie z Urzędem Miasta. Po czterech spotkaniach sieciujących i po uzbieraniu najważniejszych informacji dotyczących potencjału i kapitału Mysłowic, nadszedł czas na pracę zespołu planistycznego.

W połowie maja odbyło się ostatnie spotkanie sieciujące w ramach projektu „Aktywowani”. Uczestnicy – działacze organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, a nawet przedstawiciele samorządu lokalnego – od stycznia spotykali się w biurze CIS Mysłowice i realizowali cel projektu, czyli przyczyniali się do powstania programu rewitalizacji społecznej.  W ramach tych spotkań, prowadzonych przez radnego Tomasza Szewczyka, uczestnicy dyskutowali o problemach Mysłowic, ich rozwiązaniu oraz potencjale tkwiącym w mieście.

– Spotkania te były okazją do nawiązania partnerstw pomiędzy reprezentantami różnych środowisk i specjalistów. Uważam, że w tej kwestii osiągnęliśmy duży sukces szczególnie wśród organizacji pozarządowych, które określiły wyraźnie swoje problemy, ale i przede wszystkim swój potencjał.  Jest to szczególnie ważne dla naszego Stowarzyszenia, którego podstawowym celem jest wspieranie tychże organizacji pozarządowych – mówi Łukasz Kocur prezes Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Społecznych Mysłowice.

Kolejnym etapem projektu jest utworzenie zespołu planistycznego, który został wyłoniony spośród uczestników spotkań sieciujących. Członkami grup są między innymi: liderzy organizacji pozarządowych, urzędnicy, lokalni specjaliści, przedsiębiorcy i działacze społeczni. Będą oni pracować w formie warsztatowej, w ramach czterech spotkań, nad programem rewitalizacji społecznej m.in. dla obszarów zdegradowanych i zagrożonych wykluczeniem społecznym na terenie Mysłowic.

Pierwsze spotkanie zespołu planistycznego jest zaplanowane na 13 lipca na godz. 9:00 i tradycyjnie będzie mieć miejsce biurze przy ul. Grunwaldzkiej 22. Omówiony tam będzie dokładny zakres pracy zespołu, określony harmonogram oraz obszary problemowe, które będą wpisane w program rewitalizacji społecznej. Zostanie poruszony również temat instrumentów aktywnej integracji jako narzędzi rewitalizacji społecznej.