
Wtorek, 24 lipca upłynie na mysłowickich drogach na policyjnych działaniach pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Uwaga mundurowych skierowana będzie na tych kierowców, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.
– Działania prowadzone są aby zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie skrzyżowań na terenie miasta. Mundurowi będą obserwowali skrzyżowania oraz miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych – informuje st. asp. Dariusz Opatrzyk z KMP w Mysłowicach.
Zasadniczym celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań, a także zapobieganie popełnianiu wykroczeń. Edukacja i profilaktyka kształtująca właściwe postawy wśród kierujących pojazdami silnikowymi, rowerzystów i pieszych w zakresie dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











