fot. Sygnał24

Za strażakami z mysłowickiej komendy intensywna noc. Po godzinie 2:00 trzy zastępy z Mysłowic brały udział w akcji na autostradzie A4, gdzie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z busem i osobówką. Zaledwie dwie godziny później, około 4:20, kolejni strażacy zostali wezwani na ulicę Kołłątaja, gdzie przy Szkole Podstawowej nr 2 doszczętnie spłonął samochód BMW, a dwa inne pojazdy zostały uszkodzone.

Wypadek na A4. Poszkodowana jedna osoba

Do zderzenia trzech pojazdów: samochodu ciężarowego, busa oraz Dacii Duster doszło za bramkami w Brzęczkowicach, na pasie autostrady A4 w kierunku Krakowa.

– Nasi strażacy udzielili przedmedycznej pierwszej pomocy jednej osobie, która ucierpiała w wyniku tego zdarzenia. Ratownicy medyczni zabrali ją do szpitala, a strażacy zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz neutralizacją płynów eksploatacyjnych z pojazdów, które rozlały się na jezdnię – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy mysłowickich strażaków

BMW 3 w ogniu

Około godziny 4:20 strażacy zostali wezwani na ulicę Kołłątaja, gdzie przy Szkole Podstawowej doszło do pożaru samochodu osobowego. Ogień w szybkim tempie zaczął się rozprzestrzeniać, przez co uszkodził kolejne samochody.

– W działaniach brali udział strażacy z naszych dwóch zastępów. Przy Kołłątaja całkowicie spłonął samochód BMW 3, żywioł zajął także tył Opla Corsy. Uszkodzeniu z lewej strony uległ także Peugeot – wyjaśnia mł. bryg. Wojciech Chojnowski

Informacje i zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od naszej czytelniczki Izabeli. Dziękujemy!