38 złotych, 24 godziny i aż 950 stacji na terenie 12 województw – taka oferta to owoc współpraca ośmiu przewoźników kolejowych z terenu całego kraju, w tym Kolei Śląskich. “Wspólny bilet samorządowy” można kupić od 1 sierpnia m.in. za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash.

– To pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych. Wspólny bilet  ma zachęcić mieszkańców Polski do jeszcze większego korzystania z podróży pociągami i ułatwić im przemieszczanie się pomiędzy regionami. To swego rodzaju pilotaż, dlatego oferta nie obowiązuje jeszcze na terenie wszystkich kolei samorządowych, które tworzą związek. Jednakże pracujemy na jej rozbudowaniem. – mówi prezes związku Dariusz Grajda.

Nowy bilet można nabyć w cenie 38 złotych i korzystać z niego przez 24 godziny. W tym czasie można podróżować na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji na terenie 12 województw. Linie te to: Koleje Mazowieckie, Warszawską Kolej Dojazdową, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Arrivę, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Bilet kupić można za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash lub Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Szczegóły tej taryfy można znaleźć TUTAJ.