Mysłowiczanie znów będą mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą powstań śląskich. Tym razem 13 sierpnia w Parku Zamkowym.
Gra terenowa „Gramy w powstania” po raz pierwszy odbyła się z inicjatywy Mysłowickiego Towarzystwa Historycznego im. Jacoba Lustiga w połowie lipca na pl. Mieroszewskich. Później gościła w Centralnym Muzeum Pożarnictwa.
– Gra odbędzie się po raz kolejny, tym razem w Parku Zamkowym w dniu, w którym w tym miejscu będzie zakładany obóz wojsk niemieckich i powstańczych – mówi Bogusław Polak z MTHJL.
Grę użyczyło Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Polega ona na gromadzeniu odpowiedzi na pytania widniejące na tablicach, które w najbliższy wtorek w godz. 16-18 staną w Parku Zamkowym. Zagrać może każdy.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













