„Spotkania z historią – historia Śląska” to tytuł programu resocjalizacyjnego dla osadzonych, jaki rozpoczął się w mysłowickim areszcie. Podczas zajęć uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Muzeum Miasta Mysłowice. Podczas prelekcji mieli okazję dowiedzieć się o wpływie Górnego Śląska na odzyskanie przez Polskę niepodległości.
W ramach programu planowana jest ponadto wycieczka wybranej grupy osadzonych do miejsc pamięci związanych z drogą do odzyskania niepodległości. Trasa wycieczki będzie wiodła m. in. do Trójkąta Trzech Cesarzy.
W kierunku readaptacji
W programie uczestniczy grupa 20 osadzonych. Oddziaływania poprzez edukację historyczną uzupełniają i wzbogacają działania resocjalizacyjne względem osadzonych. Wpisują się w kształtowanie postaw obywatelskich, odpowiedzialności w wymiarze indywidualnym i społecznym, sprzyjają readaptacji społecznej i kształtują motywację do przestrzegania porządku prawnego.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











